






З жовтня НСЗУ почне відшкодовувати аптечним закладам вартість тест-смужок для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів. Відтак тест-смужки за програмою реімбурсації будуть відпускатися в аптеках за електронним рецептом.
Наразі триває технічна підготовка до запуску нового функціоналу і ми раді повідомити про її перші успішні результати.
Першою та на відмінно пройшла тестування функціоналу виписування електронного рецепта на медичні вироби медична інформаційна система “Medics”!
Також свої тестування функціоналу виписування е-рецепта пройшли медичні інформаційні системи Doctor Eleks, SimplexMed, SimplexMis та Електронна лікарня 2.0.
А першопроходцем серед аптечних інформаційних систем став МІС Подорожник, який успішно пройшов тестування функціоналу погашення е-рецепта на медичні вироби.
Вітаємо колег та продовжуємо впроваджувати нові електронні медичні сервіси разом!
Дізнайтеся у представників вашої МІС, коли новий функціонал стане доступний та заплануйте навчання завчасно.
Слідкуйте за офіційними каналами eZdorovya, МОЗ та НСЗУ, щоби не пропустити актуальні новини та розʼяснення!
Запущено постійну верифікацію відомостей реєстрів ЕСОЗ з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків (ДРФО), тому зібрали для вас усю необхідну інформацію, як підготуватися до змін, щоби верифікація ваших пацієнтів пройшла успішно.
Ось ТОП-10 найпоширеніших питань та відповіді на них:
Система автоматично збирає необхідні дані та відправляє їх в ДПС захищеним каналом. Лікарі в цьому процесі участі НЕ беруть.
Статус верифікації “Потребує верифікації” інформує про потребу проведення верифікації автоматично системою або в ручному режимі (НСЗУ).
На цьому етапі жодних дій від лікаря НЕ потрібно (навіть якщо статус верифікації більшості пацієнтів “Потребує верифікації”). До того ж цей процес жодним чином не блокує роботу лікаря з обліковим записом пацієнта.
Наразі додаткова підготовка від лікарів не вимагається. Як і завжди медики мають стежити за актуальністю даних пацієнтів під час надання їм медичної допомоги та за потреби – оновлювати інформацію.
Оновлювати запис про пацієнта має той лікар, який надає медичну допомогу пацієнту на цей момент. У разі, якщо лікар спеціалізованої медичної допомоги виявив невідповідність у даних пацієнта, він має актуалізувати його дані.
З початком верифікації даних пацієнтів за РНОКПП рекомендуємо лікарям періодично відстежувати статуси верифікації свої пацієнтів та за потреби – оновлювати їх дані на коректні.
НІ, відомості пацієнта автоматично перевірено і вони актуальні.
Якщо РНОКПП не оновиться автоматично (переважно це стосуватиметься жінок старше 16 років) – лікар має перевірити та за потреби оновити реєстраційні дані пацієнта. Якщо помилка допущена в його РНОКПП – треба спрямувати пацієнта подати звернення до НСЗУ з метою оновити дані.
Якщо дані пацієнта в ЕСОЗ відповідають даним в документах, які надав пацієнт – необхідно спрямувати пацієнта оновити дані до Державної податкової служби.
Для більшості пацієнтів системою буде автоматично оновлено РНОКПП на коректний. Після чого статус пацієнта зміниться на “Успішна верифікація”. У такому разі додаткові дії від лікаря чи пацієнта не вимагатимуться.
Процес верифікації записів про пацієнтів в електронній системі охорони здоровʼя регулюється:
Шукайте більше рекомендацій щодо верифікації пацієнтів у👉 вебінарі
Поширені запитання та відповіді про 👉 верифікацію.
Міністерство охорони здоров’я України , Національна служба здоров’я України та ДП “Електронне здоров’я” разом з експертами USAID – US Agency for International Development розпочали опис бізнес-архітектури охорони здоров’я.
Усупереч російській військовій агресії, Україна продовжує роботу над реформуванням електронної системи охорони здоров’я та реалізації нових електронних пацієнтських сервісів. Найперше – йдеться про покращення безпечної роботи з медичними даними.
Опис бізнес-архітектури дозволить виконувати цифрову трансформацію, опираючись на чіткі процесні послідовності та залежності, ураховуючи всі особливості, етапи та взаємозв’язки між усіма процесами.
Бізнес-архітектура та карта процесів охорони здоров’я включатиме:
– основні процеси за видами медичної допомоги: сімейна медицина (первинна), спеціалізована (вторинна), високоспеціалізована, реабілітація, профілактика, стаціонарна паліативна допомога, екстрена) із відповідними нормативно-правовими документами, на основі яких така допомога надається;
– перелік типів процесів медичної допомоги: реабілітація, діагностика, консультування, профілактика, документообіг та ін.;
– місця надання послуг;
– ролі в процесах та довідники послуг.
Чіткі, прозорі, описані бізнес-процеси ЕСОЗ нададуть можливість ефективніше використовувати наявні ресурси системи, отримувати бажані дані та результати найкоротшим шляхом, а також ефективніше використовувати ресурси для її подальшого розвитку, зміни, доповнення.
Відповідний документ очікується до презентації проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у вересні 2022 року.