COVID-19

Зважаючи на пандемію COVID-19 в Україні, необхідність відстежування актуального стану поширення вірусу та навантаження на заклади охорони здоров'я сьогодні є критичною.

Саме тому, в електронній системі охорони здоров'я впроваджено функціонал, необхідний для протидії поширенню коронавірусної хвороби та моніторингу, який має за мету:

  1. Підвищення ефективності протиепідемічних заходів для протидії поширенню на території України за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
  2. отримання оперативної інформації про підозри на інфікування, підтверджені діагнози захворювання на коронавірусну хворобу;
  3. зменшення адміністративного навантаження на медичних працівників
  4. відстеження актуального стану захворюваності  й аналізу таких важливих аспектів як:

ПАЦІЄНТА

  • з медичної точки зору, а саме діагнозу та життєвого циклу його стану
  • з точки зору його маршруту та поточного місця перебування, а саме самоізоляція чи знаходження у стаціонарі

НАВАНТАЖЕННЯ 

  • на ЗОЗ
  • на місце надання послуг
  • на лікаря
  • на апарати ШВЛ

З метою посилення координації й організації заходів із протидії поширенню COVID-19 було здійснено державну реєстрацію наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30.11.2020 № 2764 «Деякі питання епідеміологічного нагляду (спостереження) за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а також затверджено Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

Зазначеними документами передбачається, що на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, замість ведення паперових форм первинної облікової документації № 058/о та № 060/о у разі наявності відповідної технічної можливості медичні працівники вноситимуть відповідні електронні медичні записи до електронної системи охорони здоров'я, звідки відомості будуть автоматизовано передаватись до електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями. Це стосується лише випадків підозр на інфікування або підтверджених діагнозів захворювання на COVID-19. 

Деталі за посиланням.

Медичні інформаційні системи, які реалізували функціонал для роботи з COVID-19: