«Доступні ліки» за електронним рецептом: як працює програма реімбурсації у воєнний час?
Електронний рецепт – це не просто цифровий інструмент, який сприяє прозорому та контрольованому відпуску рецептурних препаратів в аптеці, але й перспективний інструмент моніторингу та превенції у сфері громадського здоровʼя.
На сьогодні 4,5 млн пацієнтів вже отримали ліки за е-рецептом. Загалом в ЕСОЗ сформовано 69,3 млн е-рецептів. За весь період дії найбільше е-рецептами скористалися у Дніпропетровській області – 407,74 тис пацієнтів та Львівській – 313,43 тис пацієнтів.
2023-й можна впевнено номенувати роком е-рецепту. Цьогоріч виписано 15,4 млн е-рецептів. З них найбільше на Дніпропетровщині – 1,7 млн та Києві – 1,15 млн.
📝13,85 млн е-рецептів виписано за програмою реімбурсації
📝1.15 млн е-рецептів виписано за власні кошти пацієнта
📝16,92 тис е-рецептів на кошти місцевих бюджетів
У 2023 році е-рецепт запрацював на цілу низку нових категорій лікарських засобів, зокрема:
✅на всі рецептурні за власні кошти пацієнта;
✅на пільгові наркотичні лікарські засоби, вартість яких відшкодовується коштом місцевих бюджетів;
✅ на тест-смужки для пацієнтів з цукровим діабетом І типу за програмою реімбурсації
✅на імуносупресивні ліки для пацієнтів у посттрансплантаційному періоді за програмою реімбурсації
✅опіоїдні знеболювальні для паліативних хворих за програмою реімбурсації
У всьому світі е-рецепт – це один із кроків у боротьбі з нераціональним вживанням рецептурних лікарських засобів, зокрема і антибіотиків.
На їх основі можна аналізувати й оцінювати якість та ефективність надання медичної допомоги лікарями, прогнозувати медичні закупівлі, відстежувати в динаміці рівень споживання, зокрема, антибіотиків, прогнозувати та запобігати кризам на основі аналізу тенденцій та за потреби обмежувати застосування того чи іншого антибіотика в ситуаціях, де це становить громадську загрозу.
Шановні партнери та користувачі ЕСОЗ!
З метою оптимізації та покращення продуктивності системи ЕСОЗ, відбуватимуться планові регламентні роботи в оператора SMS-повідомлень. Протягом вказаного часу надсилатись SMS-повідомленя не будуть.
Задля мінімізації можливих незручностей для користувачів, регламентні роботи відбуватимуться з 02:00 18.08.2022 та до 05:00 18.08.2022.
Дякуємо за розуміння!
Вимога надання паперової копії є недоцільною та порушує Порядок направлення пацієнтів до закладів охорони здоровʼя. До того ж, це створює додаткові труднощі для пацієнтів та лікарів, які формують е-направлення в ЕСОЗ.
Нагадаємо алгоритм отримання е-направлення пацієнтом:
Наразі алгоритм отримання електронного направлення пацієнтом такий:
- лікар вносить запис про направлення до ЕСОЗ;
- пацієнту приходить смс-повідомлення з номером направлення;
- за бажанням пацієнта лікар може надати копію запису про направлення у паперовій або електронній формі.
Алгоритм опрацювання направлення:
- пацієнт повідомляє номер направлення працівнику медзакладу, який відповідає за реєстрацію звернень пацієнтів або надає запис про направлення в паперовій формі;
- працівник закладу перевіряє статус направлення в ЕСОЗ та повідомляє пацієнту про можливість отримати послугу за програмою медичних гарантій;
- далі працівник закладу узгоджує з пацієнтом вибір лікаря, а також дату та час, коли пацієнт може отримати послуги за направленням.
На сьогодні в електронній системі охорони здоровʼя сформовано понад 400 млн електронних направлень. Це один із найпопулярніших цифрових сервісів в українській системі охорони здоровʼя.