


UPDT: станом на 12:41 можливість авторизації в ЦБД ЕСОЗ відновлено. Будь ласка, оновіть сторінку авторизації для успішного входу в систему. Якщо увійти не вдається, рекомендуємо очистити кеш на вашому комп’ютері. Якщо маєте інші труднощі – зверніться до технічної підтримки вашої МІС.
Наразі в центральній базі даних ЕСОЗ спостерігаються тимчасові технічні труднощі через недоступність окремих сервісів Google. Зокрема – при авторизації користувачів у системі.
Команда НСЗУ та ДП “Електронне здоров’я” робить усе, щоб ви якнайшвидше повернулися до користування системою. Про результати робіт повідомимо додатково.
Слідкувати за оновленнями можна тут: https://status.ehealth.gov.ua/.
Нагадуємо, як діяти під час затримок у роботі ЦБД ЕСОЗ:
Уже з серпня українські лікарі, які працюють з електронною системою охорони здоровʼ я, почнуть виписувати електронні рецепти на антибіотики.
Усі інші медичні працівники протягом перехідного періоду мають підготуватися та освоїти навички, потрібні для формування призначень на антибіотики в ЕСОЗ.
Для початку роботи з електронним рецептом користувачам необхідно освоїти базові навички та функціонал ЕСОЗ, а саме вміти: реєструвати пацієнта в системі, здійснювати пошук пацієнта в МІС та на ЦБД, оновлювати дані про пацієнта, а також вносити та редагувати медичні записи.
Для виписки е-рецепта безпосередньо в інтерфейсі медичної інформаційної системи лікарю необхідно:
1. Перш за все провести ідентифікацію пацієнта.
Ідентифікація пацієнта необхідна для того, щоб встановити особу, яка отримуватиме медичну послугу, та для пошуку або реєстрації пацієнта в ЕСОЗ.
2. Далі – необхідно здійснити пошук пацієнта.
Пошук пацієнта в ЕСОЗ здійснюється за такими обов’язковими параметрами:
Додатково можна застосувати інші параметри пошуку: РНОКПП, номер телефону пацієнта та ін.
3. Якщо пацієнт незареєстрований у системі – зареєструвати пацієнта як ідентифікованого.
З детальною інформацією про реєстрацію пацієнта, оновлення його реєстраційних даних ви можете ознайомитися за посиланням на вебінар НСЗУ: https://bit.ly/3vg0ojr
4. Створити медичний епізод.
Після успішної реєстрації пацієнта в ЕСОЗ можна сформувати новий візит та внести дані про візит пацієнта до його медичної картки.
Навчальні вебінари НСЗУ про внесення медичних записів до ЕСОЗ:
5. Сформувати електронний рецепт.
Внести інформацію про призначення, обравши міжнародну непатентовану назву препарату, джерело фінансування, кількість препарату, дозування, тривалість лікування та спосіб вживання лікарського препарату.
Навчання по виписці електронного рецепта уже також доступне на платформі Академії НСЗУ, пройти його ви можете після реєстрації за посиланням:
6. Видрукувати інформаційну довідку та видати її пацієнту.
Нагадуємо, що інформаційна довідка обов’язково має бути завірені особистим підписом та печаткою лікаря.
Виготовлення та відпуск таких ліків буде фіксуватися в електронній системі обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) та здійснюватиметься виключно на підставі е-рецепта в електронній системі охорони здоров’я. Відповідні цифрові рішення вже розроблені. Тож незабаром пацієнти, які цього потребують, зможуть отримати ліки на основі медичного канабісу.
Безпосередній відпуск ліків в аптеках розпочнеться, коли на український ринок будуть завезені відповідні рослинні субстанції для виготовлення ліків в умовах аптеки чи готові лікарські засоби.
Усі операції, які здійснюватимуться з медичним канабісом, будуть фіксуватися в ЕСОРК. Це централізована платформа для обліку, моніторингу та контролю обігу конопель для медичних цілей, в якій фіксуватиметься понад 35 видів операцій щодо 13 видів об’єктів обліку. Електронна система створена на платформі Дія.Engine.
В ЕСОРК реєструватимуться всі суб’єкти господарювання (юридичні особи, ФОП), які здійснюватимуть діяльність з обігу медичного канабісу.
Наприклад, це:
Призначення та відпуск готових чи екстемпоральних ліків (тобто виготовлених в аптеці) буде здійснюватися виключно на підставі е-рецепта. Як і зазвичай, е-рецепт зможе виписати лікуючий лікар пацієнта (як первинної, так і спеціалізованої медичної допомоги). Придбати ліки за е-рецептом буде можливо лише в аптеці, яка має відповідну ліцензію на право провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
“Усі операції з медичним канабісом будуть контролюватися – від початкових етапів ввезення (імпорту) конопель для медичних цілей в Україну до кінцевого відпуску лікарських засобів. Розроблені електронні рішення дозволять інтегрувати всіх учасників у єдину інформаційну екосистему та забезпечать автоматизацію процесів”, – зазначає Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку.
Положення про електронну інформаційну систему обліку вирощених рослин конопель для медичних цілей, переміщення таких рослин, продуктів їхньої переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу та порядок її функціонування, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 р. № 857, містить детальний опис видів об’єктів та операцій, які підлягають обліку у системі.