Що потрібно знати про “Доступні ліки”?
Під час воєнного стану Міністерство охорони здоровʼя спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) вагітним жінкам, які вимушено залишили територію країни. Відтепер це можна зробити без особистого прийому у лікаря.
Алгоритм отримання електронного медичного висновку про тимчасову непрацездатність складається з 3 кроків:
1) Жінка першочергово має сконтактувати зі своїм лікуючим лікарем та заявити про бажання отримати МВТН віддалено.
2) Виписати віддалений МВТН може й інший лікар, якщо ви втратили звʼязок зі своїм лікуючим спеціалістом. Для цього вам потрібно надати медичні записи, що підтверджують вагітність та лікування.
3) Лікар перевірить медичні записи та сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність, що є основою для формування електронного лікарняного.
☎️ У разі запитань можете звернутись на гарячу лінію Міністерства охорони здоровʼя України за номером 0 800 60 20 19.
У жовтні 2023 року пацієнти почали отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів за програмою реімбурсації.
Наразі пацієнти з діагнозом “Цукровий діабет першого типу” отримують тест-смужки за електронним рецептом як від лікаря-ендокринолога (зокрема і дитячого), так і лікаря первинної медичної допомоги.
А з поточного року лікарі-ендокринологи вже можуть в межах плану лікування пацієнта фіксувати його потребу у тест-смужках.
Що зміниться у 2025 році для пацієнтів, які отримують тест-смужки для глюкометрів?
Наразі наявність плану лікування для призначення тест-смужок не є обовʼязковою.
Проте вже у 2025 році для отримання тест-смужок за програмою реімбурсації пацієнт повинен мати відповідний план лікування від лікаря-ендокринолога.
Саме тому, рекомендуємо пацієнтам при наступному візиті до свого лікуючого лікаря переконатися, що лікар створив план лікування, аби й надалі отримувати тест-смужки за програмою реімбурсації без затримок.
Підкреслимо, що створити відповідне призначення на тест-смужки повинен саме лікар-ендокринолог. Цей процес вже добре знайомий лікарям, а тому не забере багато вашого часу.
При цьому наступні е-рецепти на основі призначення вам зможе як і завжди створювати також і сімейний лікар, терапевт чи педіатр.
Нагадаємо, що сьогодні оновлений перелік реімбурсації включає 45 найменувань тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню державою.
На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки як і раніше можуть відпускатися і за паперовими рецептами.
Державне підприємство “Електронне здоров’я”, що відповідно до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 411, є адміністратором центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (надалі – Адміністратор) повідомляє наступне.
Відповідно до наказу Адміністратора від 20.12.2022 №76, ураховуючи виявлену невідповідність низки функціональних можливостей МІС актуальним технічним вимогам, прийнято рішення щодо відключення визначеного функціонала медичних інформаційних систем “HealthTech” та “МІТІС “ДНІПРО-МТ”у термін до 20.02.2023 від центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.
Обсяг функціональних можливостей, який не відповідає технічним вимогам та буде відключений від ЦБД ЕСОЗ у МІС “HealthTech”:
- 3.1.2 Вимоги до реєстрації та оновлення НМП, реєстрації керівників НМП;
- 3.1.3 Вимоги до управління видами та місцями надання послуг НМП;
- 3.1.7 Вимоги до управління ліцензіями НМП;
- 3.7.4 Вимоги до статусу верифікації пацієнта;
- 3.10 Модуль “План лікування”;
- 3.13 Вимоги до роботи з довідниками, номенклатурами та класифікаторами;
- 3.15 Вимоги до роботи з клінічними оцінками та категоріями пацієнтів.
Обсяг функціональних можливостей, який не відповідає технічним вимогам та буде відключений від ЦБД ЕСОЗ у МІС “МІТІС “ДНІПРО-МТ””:
- 3.1.2 Вимоги до реєстрації та оновлення НМП, реєстрації керівників НМП;
- 3.1.3 Вимоги до управління видами та місцями надання послуг НМП;
- 3.1.6. Вимоги до перегляду декларацій про вибір лікаря ПМД в НМП ПМД (тип закладу “PRIMARY_CARE”);
- 3.1.7 Вимоги до управління ліцензіями НМП;
- 3.2.1. Вимоги до роботи з деклараціями;
- 3.2.6 Вимоги до функціоналу перевірки та взяття в обробку ЕН НМП;
- 3.2.7 Вимоги до погашення ЕН лікарем ПМД;
- 3.7.4 Вимоги до статусу верифікації пацієнта;
- 3.9 Модуль “Виписування електронного рецепту”;
- 3.10 Модуль “План лікування”;
- 3.11.6 Вимоги до роботи з епізодом медичної допомоги;
- 3.11.7 Вимоги до роботи із пакетом взаємодії;
- 3.13 Вимоги до роботи з довідниками, номенклатурами та класифікаторами;
- 3.15 Вимоги до роботи з клінічними оцінками та категоріями пацієнтів.
Так, у разі зменшення обсягу функціональних можливостей МІС від, якою користуються заклади охорони здоров’я, фізичні особи – підприємці, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (надалі – заклад охорони здоров’я), мають право:
– обрати для роботи в електронній системі охорони здоров’я інший МІС відповідно до алгоритму вибору МІС;
– розірвати договір з Оператором МІС та/або провести претензійно позовну роботу щодо невиконання, неналежного виконання договору Оператором МІС;
– продовжити співпрацю з МІС у частині функціоналу, що не підключений до ЕСОЗ.