Про запровадження функціонування електронних медичних записів у тестовому режимі

Уже зараз сімейні лікарі, терапевти та педіатри можуть працювати з електронними медичними записами.  

Отож, від 1 березня в системі eHealth з’явилася можливість ведення електронних медичних записів. А з травня 2019 року ведення електронних записів пацієнтів сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами буде обов’язковим.

Спочатку до системи буде вноситися інформація, пов’язана з візитом пацієнта до лікаря первинки (причини візиту, діагнози, дії лікаря) — у відповідності до класифікатора ICPC-2, виміри (тиск, пульс і т.д.), дані про алергії, дані про вакцинацію і т.і.

Уже 80% лікарів первинної ланки пройшли навчання роботи з міжнародним класифікатором ICPC-2. Якщо Ви ще не навчилися користуватися ICPC-2, Ви можете залишити заявку у групі  ICPC-2 UKRAINE (goo.gl/nkS3rs) та запросити регіонального тренера, який проведе необхідні навчання. Якщо Ви пройшли тренінг, але Ваша МІС ще не надає цього функціоналу – запитайте представника своєї МІС щодо планів впровадження.

Нагадаємо, що вже скоро буде доступний функціонал видачі та погашення електронних рецептів у рамках програми “Доступні ліки”, який тісно пов’язаний з електронною карткою. Отже, радимо почати практикувати електронні записи вже зараз.

Міністерством охорони здоров’я було прийнято наказ №475 “Про запровадження функціонування у тестовому режимі електронних медичних записів і рецептів в електронній системі охорони здоров’я”. Це означає, що поступово ведення електронних медичних записів повністю замінить паперові медичні картки. У лікарів зникне необхідність зайвої паперової роботи, а з набору електронних записів можна буде сформувати необхідні документи, форми, звіти. Також, інформація буде у постійному доступі для лікаря, з яким пацієнт підписав декларацію,  та згодом – для самого пацієнта, навіть якщо дані збираються у кількох різних медичних закладах.

Деталі: https://goo.gl/dntsGr

Також рекомендуємо
28 Лютого 2025

Завдяки оптимізації процесів роботи ЦБД ЕСОЗ швидкість обробки запитів на кінець 2024 року зросла орієнтовно на 20% у порівнянні з 2023 роком. 1400-1800 запитів за секунду – таким сьогодні є показник обробки запитів у центральній базі даних ЕСОЗ. За результатами моніторингу середній показник безвідмовності системи впродовж минулого року становив 99,8%. 

НСЗУ та ДП “Електронне здоров’я” не лише регулярно відстежують показники навантаження системи, а й постійно працюють над розширенням її функціональності.

Детальніше переглянути про основні здобутки у сфері адміністрування та оптимізації роботи ЦБД ЕСОЗ за підсумками 2024 року можна за посиланням. Сьогодні ознайомимо із планами покращення продуктивності системи на 2025 рік. 

⚡Проєкт оптимізації БД медичних подій

Плануємо перерозподіл shards, що допоможе горизонтально масштабувати базу даних, тим самим збільшити пропускну спроможність та швидкість читання/запису даних. Це покращить швидкість обробки будь-яких медичних документів. 

Для цього розгортатимемо нову базу даних медичних подій з версією Mongo DB 7, до якої мігруватимуть дані, накопичені з 2018 року. 

Відтак, це не впливатиме на поточну працездатність системи. 

⚡Оновлення архітектури сховища підписного контенту всіх реєстрів ЦБД ЕСОЗ

Переносимо сховище, яке працює на протоколі S3, на нову архітектуру, яка буде враховувати тривалість необхідного зберігання даних і матиме підвищену відмовостійкість. Це також позитивно вплине на швидкість збереження підписного контенту та уніфікує підхід до зберігання даних в цілому. 

⚡Впровадження системи керування резервним копіюванням та відновленням даних 

Для забезпечення інкрементного резервного копіювання і моніторингу баз даних плануємо використовувати рішення від Percona. Вона дозволить спростити роботу для DevOps-фахівців та зменшить вартість адміністрування. Як наслідок, ЦБД ЕСОЗ буде більш підготовлена до нештатних ситуацій, що дозволить у випадку їх виникнення скоротити в рази час відновлення стабільної роботи користувачів. 

⚡Автоскейлінг

Досліджуємо автоскейлінг (автоматичне збільшення кількості pod і надання ресурсів у системі), щоб справлятися із динамічно зростаючим навантаженням у пікові години. 

Плануємо налаштувати автоскейлінг у рамках всієї інфраструктури, де це буде можливо. Як наслідок, зменшиться кількість інцидентів щодо падіння швидкодії системи. 

⚡Перехід на архітектуру HPI 2.0 (Hosted Private Infrastructure, приватна хмара)

Разом з провайдером хостингу дата-центру рівня Tier III впроваджуємо комплексне оновлення інфраструктури, на якій працює ЦБД ЕСОЗ, що дозволить підвищити стабільність та значним чином пришвидшить роботу компонентів системи за рахунок значного оновлення апаратних компонентів до сучасного рівня. 

Підсумовуючи, у 2025 році акценти розвитку ЦБД ЕСОЗ зосереджені на підвищенні її продуктивності, безпеки та адаптивності до зростаючих потреб користувачів. Одночасно із цим впровадження новітніх засобів безпеки та оновлення до більш сучасних протоколів з’єднання підвищать захищеність даних користувачів і стійкість до кібератак. Завдяки цьому електронна система охорони здоров’я стане ще зручнішою для всіх учасників медичної екосистеми.

18 Березня 2022
На сьогодні боротьба із російськими загарбниками триває уже 3-й тиждень. Наші Збройні сили України та медики реальні герої! Пишаємось кожним з Вас!
Проте, ми теж повинні піклуватись про власну безпеку! Задля швидшої перемоги усіх нас! Дотримуйтесь простих правил безпеки в кіберпросторі:
1. Захистіть свої облікові записи новими паролями та двофакторною аутентифікацією. Намагайтесь використовувати паролі щонайменше з 10 знаків.
2. Використовуйте лише ліцензійне програмне забезпечення та антивірусні програми. Та проводьте регулярні оновлення програмного забезпечення до актуальних версій.
3. Не відповідайте на сумнівні листи чи запити. Завжди перевіряйте відправника, за можливості уточніть, чи справді інформація відповідає дійсності.
4. Не переходьте за сумнівними посиланнями та не беріть участь у сумнівних опитуваннях.
5. Зберігайте всі паперові версії документів пацієнтів згідно з вимогами законодавства.
6. Виходьте з облікових записів, коли надовго покидаєте робоче місце.
7. Використовуйте кваліфікований електронний підпис на захищеному носії.
8. Споживайте усю інформацію виключно з якісних та перевірених джерел, довіряйте лише офіційним державним каналам, а також дотримуйтесь простих правил особистої інформаційної безпеки.
Бережіть себе! Все буде Україна!
9 Червня 2022
Наголошуємо – внесення даних до ЕСОЗ – запорука надійного збереження медичних даних пацієнта!
Рекомендуємо лікарям продовжувати системно вносити дані про пацієнтів до електронної системи охорони здоровʼя, зокрема – дані про лікування та вакцинацію.
Важливо, аби дані були внесенні не лише в медичну інформаційну систему, а й синхронізовані з Центральною базою даних електронної системи охорони здоровʼя. Адже внесення даних до ЦБД ЕСОЗ гарантує збереженість медичної інформації на державному рівні.
Міністерство охорони здоровʼя підготувало перелік документів, які можливо cамостійно відновити:
– Медичну документацію (обстеження, лікування, оперативне та стаціонарне втручання) відновити можна через ЕСОЗ, звернувшись до сімейного лікаря у місці вашого перебування.
– Медичні документи для особи з інвалідністю можна відновити звернувшись до центрів соцзахисту, що мають доступ до Центрального банку даних осіб з інвалідністю та можуть зробити відповідний витяг.
– Щоб відновити інші документи чи запросити довідку МСЕК, потрібно звернутись до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування. Лікарі МСЕК спільно з лікарями закладу допоможуть знайти спосіб, як відновити потрібні документи.
15 Листопада 2021

Що таке Телемедицина?
Як сьогодні телемедичні технології роблять медичні послуги доступнішими
Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку для обміну інформацією. Крім цього, телемедичний напрям включає діджитал-освіту лікарів та пацієнтів, медичні інформаційні послуги та самообслуговування через цифрові комунікаційні технології.
🔷 Телемедицина допомагає зв’язати не тільки пацієнта та лікаря, але й надає можливість лікарям спілкуватися, навчатися та обмінюватися досвідом.
🔷 Наразі перспективним напрямком у телемедицині є телеконсультації у віддалених містах та селах, за допомогою яких фахівці можуть надавати профільні рекомендації колегам та консультувати пацієнтів.
🔷 Учора пройшов Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. З цієї нагоди пропонуємо розглянути, як сьогодні телемедичні технології у світі можуть допомогти пацієнтам, до прикладу, з цукровим діабетом. Зазвичай, пацієнти з таким діагнозом мають вдома свій глюкометр. Проаналізувавши аналіз крові за допомогою пристрою, можна сповістити лікаря зручним засобом зв’язку про результати та домовитись з ним про відео-консультацію. Впродовж відео-консультації пацієнт може отримати відповідні рекомендації та характеристику свого стану здоров’я. Після консультації лікар може скласти відповідні призначення та надіслати їх пацієнту.
🔷 Сервіси, що впроваджуються в електронній системі здоров’я в Україні, також допомагають зробити медичні послуги більш доступними. Так, електронний рецепт значно спрощує процес виписки та отримання препаратів інсуліну.
Пацієнт може звернутися до ендокринолога для створення індивідуального плану лікування в електронній системі охорони здоров’я.
Перший е-рецепт на інсулін виписує лікар-ендокринолог, який приймає амбулаторно.
Повторний рецепт зможе також виписати сімейний лікар. До кого звертатись за повторним рецептом – пацієнт обирає самостійно.
👉🏻 Таким чином, електронний інструмент усуває необхідність для пацієнта, що проживає у віддаленій місцевості, регулярно відвідувати ендокринолога задля отримання необхідних призначень.