Електронний рецепт на антибіотики: комунікація пацієнта та лікаря
З 20 вересня 2024 року лікарі-ендокринологи матимуть можливість вносити призначення тест-смужок в плани лікування. Це означає, що у роботі з планами лікування зʼявляється новий тип призначень – на медичні вироби. До кінця року наявність призначення тест-смужок у плані лікування буде не обов’язковим. Проте у 2025 році призначення тест-смужок з посиланням на план лікування стане обов’язковою умовою при створенні електронного рецепта за програмою реімбурсації.
Лікарі-ендокринологи матимуть змогу завчасно внести тест-смужки в плани лікування, щоб пацієнти вже у 2025 році могли безперебійно отримати електронні рецепти на тест-смужки. А лікарі первинної медичної допомоги матимуть змогу виписувати електронні рецепти на тест-смужки на основі призначення лікаря-ендокринолога в плані лікування.
Для лікарів, які уже працюють з призначеннями на лікарські засоби в межах програми “Інсуліни”, процес роботи з призначеннями на медичні вироби знайомий та практично не відрізнятиметься. За потреби можна звернутися до підтримки вашої медичної інформаційної системи (МІС) за додатковими розʼясненнями.
Як створити первинне призначення на тест-смужки у плані лікування пацієнта?
Створити первинне призначення на тест-смужки для пацієнтів із цукровим діабетом І типу може виключно лікуючий лікар-ендокринолог.
Для цього необхідно:
- Здійснити пошук відповідного плану лікування або створити новий (у разі його відсутності).
- Створити первинне призначення.
- При заповненні інформації первинного призначення вказати:
- програму – Медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові
- тип призначення – медичний виріб
- тип медичного виробу – Глюкоза IVD (діагностика in vitro), реагент
- кількість медичного виробу;
- запланований період виконання призначення;
- додаткові параметри за потреби.
4. Підписати призначення власним КЕП для його відправки в ЦБД ЕСОЗ.
Як сформувати призначення (е-рецепт) на медичні вироби (тест-смужки) в ЕСОЗ: алгоритм лікаря
Електронний рецепт на тест смужки виписуються пацієнтам з встановленим і внесеним в ЕСОЗ діагнозом цукровий діабет першого типу (група діагнозів з кодом “E10” за МКХ-10 або код “Т89” за ICPC2).
- Здійсніть пошук відповідного плану лікування.
- Здійсніть пошук призначення на медичний виріб та створіть електронний рецепт на основі первинного призначення лікаря-ендокринолога.
- Проінформуйте пацієнта про те, що безоплатно чи з доплатою отримати за рецептом можливо лише ті вироби, які включені до переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Це означає, що пацієнт має бути уважним при виборі в аптеці та обрати саме ті тест-смужки, що відповідають глюкометрам визначених моделей та виробників.
- Наступний крок – оберіть тип медичного виробу за найменуванням “Глюкоза IVD (діагностика in vitro), реагент” (за Національним класифікатором 024:2023 – 53307). Вкажіть його кількість відповідно до наявного переліку.
- Підтвердіть призначення та переконайтеся, що пацієнт отримав номер рецепта та код його погашення.
- За потреби чи на прохання пацієнта можна роздрукувати інформаційну довідку та видати її пацієнту. Інформаційна довідка не прирівнюється до рецепта, то ж її не потрібно засвідчувати підписом та печаткою лікаря.
Нагадаємо, наразі тест-смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові за програмою реімбурсації отримують пацієнти з встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу” за електронним рецептом як від лікаря-ендокринолога (зокрема і дитячого), так і лікаря первинної медичної допомоги. На окупованих територіях та в зоні бойових дій – за паперовими рецептами.