Медичні сестри та брати вдосконалюють навички роботи в ЕСОЗ

Медичні сестри та брати вдосконалюють навички роботи в електронній системі охорони здоров’я. Нові функціональні можливості системи для цієї категорії працівників з’явилися нещодавно – на центральному рівні було впроваджено відповідний функціонал.
Функціональний модуль для медичних братів та сестер дозволяє користувачам:
🔬реєструватися в ЕСОЗ та отримувати відповідні права доступу;
🔬знаходити зареєстрованого пацієнта в ЕСОЗ;
🔬переглядати медичні дані пацієнта – рекомендації лікаря, імунізації тощо;
здійснювати пошук електронних медичних записів;
🔬виконувати призначення за електронним направленням;
🔬при виконанні призначень – реєструвати діагностичний звіт про обстеження, виконану процедуру, епізод та взаємодію щодо проведеного медичного втручання, імунізації.
Команда впровадження продовжує працювати над розширенням функціональних можливостей для того, аби медичні брати та сестри стали повноцінними учасниками ведення лікувального процесу в ЕСОЗ, а наполегливість та готовність медичних працівників розвивати цифрові навички дають можливість швидко втілювати нові можливості системи на практиці.
Також рекомендуємо
22 Грудня 2020
❗До уваги розробників медичних інформаційних систем❗
📌 eHealth припиняє підтримку Internet Explorer 11.
У зв’язку з заявою компанії Microsoft про припинення підтримки браузера Internet Explorer 11-
Команда eHealth інформує, що з наступного оновлення (v.8.19.12) система eHealth перестане допускати авторизаційні запити надіслані до центрального компоненту через браузер Internet Explorer 11.
📌 Технічна команда eHealth рекомендує МІС, що допускають використання Internet Explorer 11 вжити відповідних заходів та надати користувачам альтернативні IЕ11 рішення для роботи в системі eHealth.
4 Березня 2023
Наразі аптечні заклади готуються до двох важливих подій. Перше – це запровадження змін до ліцензійних умов, згідно з якими вони мають під’єднатися до ЕСОЗ, а також відпуск усіх Rx-засобів за рецептами, який відбудеться з 1 квітня.
📌 На сьогодні вимоги до цих важливих нововведень залишаються незмінними: до 31 березня 2023 року всі аптечні заклади мають зареєструватися та почати здійснювати відпуск рецептурних лікарських засобів (зокрема антибіотиків) в електронній системі охорони здоровʼя. Навесні ця вимога пошириться на всі рецептурні ліки. Саме тому важливо своєчасно підготуватися, щоб пацієнт, який отримає е-рецепт, зміг безперешкодно придбати ліки за ним у вашій аптеці.
📌 Винятки на відпуск Rx – засобів за рецептом діятимуть лише на територіях, де йдуть активні бойові дії, які знаходяться в тимчасовій окупації, в оточенні. Аптеки в межах цих громад тимчасово, на час дії воєнного стану, зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні лікарські засоби (за винятком наркотичних (психотропних) ліків) без рецепта лікаря.
📌 Більше інформації про підготовку до впровадження е-Рецепту для аптечного закладу можете дізнатись за посиланням – https://moz.gov.ua/e-recept
12 Липня 2024

Препарати за програмою «Доступні ліки» можна отримати лише з е-рецептом. Однак винятки існують у період воєнного стану для територій активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією. У разі відсутності технічної можливості виписування електронних рецептів на лікарські засоби, лікар може виписати рецепт у паперовій формі, і він також дійсний в аптеці, що розташована на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією.

Яку інформацію містить електронний рецепт?

Електронний рецепт – це медичний документ в електронній формі, сформований лікарем в електронній системі охорони здоров’я.

Після створення е-рецепта на номер телефону пацієнта приходить СМС з інформацією про номер виписаного е-рецепта та код підтвердження для відпуску з аптечного закладу.

За номером е-рецепта працівник аптеки зможе знайти в електронній системі охорони здоров’я рецепт, який містить інформацію про:
·   прізвище, ініціали та вік пацієнта;
·   дата виписування рецепта;
·   тривалість курсу/строку лікування;
·   найменування закладу охорони здоров’я;
·   прізвище та ініціали медичного працівника, який виписує рецепт;
·  джерело фінансування із зазначенням бюджетної програми, за рахунок фінансування якої лікарський засіб відпускається пацієнту;
·  одне найменування міжнародної непатентованої назви лікарського засобу із зазначенням кількості, а також форми випуску та дози;
·   спосіб застосування лікарського засобу із зазначенням дози, частоти, часу, умов прийому.

Код підтвердження для відпуску з аптечного закладу слід повідомити фармацевту після того, як пацієнт проінформований про наявність обраної торговельної назви лікарського засобу, потрібної кількості обраного препарату та розміру доплати (якщо це передбачено).

Якщо у пацієнта немає телефону

При реєстрації  в електронній системі охорони здоров’я пацієнтів, які не мають телефону, з типом методу автентифікації пацієнта “за документами”, лікар виписує е-рецепт на “Доступні ліки” і роздруковує інформаційну довідку, яка дублює ту ж інформацію, що у е-рецепті, а також додатково код підтвердження для відпуску з аптечного закладу.

Як виглядає паперовий рецепт

У період воєнного стану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією дійсні рецепти у паперовій формі, за якими можна отримати виписані лікарські засоби в аптеці, що розташована на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією.

Паперовий рецепт – це медичний документ у паперовій формі, виписаний медичним працівником на спеціальному рецептурному бланку, виготовленому друкарським способом. Він містить таку ж базову інформацію, як і електронний, а також деяку додаткову інформацію у частині бланка нижче лінії відрізу та обов’язково засвідчується підписом та особистою печаткою лікаря, який виписав рецепт.

Детальніше про препарати, які включені в програму реімбурсації «Доступні ліки» та про те, як їх отримати, за посиланням: https://cutt.ly/TegKXqSc.
Джерело: НСЗУ

27 Червня 2025

В ЕСОЗ впроваджено важливі оновлення для всіх користувачів. Серед них – окремі виправлення та покращення поточних процесів. Зміни вже доступні  у вашій МІС – дізнавайтеся більше у представника вашої МІС.

Розповідаємо, що змінилося, у цьому розʼясненні ⬇️

✅ Нові МНН, ліки за якими відпускаються виключно за е-Рецептом

МОЗ України запровадило нові правила для ліків із міжнародними непатентованими назвами (МНН) налбуфін (МНН: Nalbuphine), буторфанол (МНН: Butorphanol), диналбуфіну себакат (синонімічне найменування: Dinalbuphine sebacate) – вони відпускатимуться виключно за е-рецептом.

Призначення препаратів налбуфіну здійснюється в ЕСОЗ за програмами:

  • за кошт пацієнта – “Рецептурні лікарські засоби”
  • коштом місцевих програм (відповідно до Постанови КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303) –  “Місцеві програми – ненаркотичні анальгетики”.

✅ Виправлено помилку, яка перешкоджала вносити дані свідоцтва про народження, виданого у день народження дитини

Раніше при додаванні законного представника для дитини, яка вже була зареєстрована в ЕСОЗ, виникала помилка при внесенні даних свідоцтва про народження, що було видане у дату народження дитини. 

Так останнім оновленням цю помилку було усунено – це спростить процес створення звʼязку недієздатного пацієнта із законним представником.

Удосконалено процес нормалізації свідоцтв про народження

Попередньо ЕСОЗ уже враховувала частину неочевидних помилок під час верифікації даних свідоцтв про народження — наприклад, деякі схожі символи кирилицею, латиницею або римськими цифрами. 

Тепер перелік автоматичних замін і правил нормалізації розширено – додано обробку нових типових помилок та видалення зайвих символів.

Завдяки цьому різниця у способі введення символів більше не впливатиме на результат верифікації, що значно зменшить кількість помилок при перевірці документів.

Додано можливість реєстрації працівників немедичних спеціальностей для обліку медичного обладнання

Для того, щоб розширити перелік співробітників, які на практиці ведуть облік медичного обладнання у закладі, в ЕСОЗ стало дозволено вказувати посаду не лише зі стандартного довідника, а й у вигляді вільного тексту.

Так для того, щоб зареєструвати в ЕСОЗ фахівця із закупівель, бухгалтера чи іншого відповідального за обладнання співробітника, необхідно створити запис про співробітника з типом адміністратор (ADMIN) чи фахівець з кадрів (HR) та вказати офіційну посаду працівника текстом відповідно до штатного розпису.

Дізнавайтеся більше про оновлення у представника вашої МІС!