




Препарати за програмою «Доступні ліки» можна отримати лише з е-рецептом. Однак винятки існують у період воєнного стану для територій активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією. У разі відсутності технічної можливості виписування електронних рецептів на лікарські засоби, лікар може виписати рецепт у паперовій формі, і він також дійсний в аптеці, що розташована на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією.
Яку інформацію містить електронний рецепт?
Електронний рецепт – це медичний документ в електронній формі, сформований лікарем в електронній системі охорони здоров’я.
Після створення е-рецепта на номер телефону пацієнта приходить СМС з інформацією про номер виписаного е-рецепта та код підтвердження для відпуску з аптечного закладу.
За номером е-рецепта працівник аптеки зможе знайти в електронній системі охорони здоров’я рецепт, який містить інформацію про:
· прізвище, ініціали та вік пацієнта;
· дата виписування рецепта;
· тривалість курсу/строку лікування;
· найменування закладу охорони здоров’я;
· прізвище та ініціали медичного працівника, який виписує рецепт;
· джерело фінансування із зазначенням бюджетної програми, за рахунок фінансування якої лікарський засіб відпускається пацієнту;
· одне найменування міжнародної непатентованої назви лікарського засобу із зазначенням кількості, а також форми випуску та дози;
· спосіб застосування лікарського засобу із зазначенням дози, частоти, часу, умов прийому.
Код підтвердження для відпуску з аптечного закладу слід повідомити фармацевту після того, як пацієнт проінформований про наявність обраної торговельної назви лікарського засобу, потрібної кількості обраного препарату та розміру доплати (якщо це передбачено).
Якщо у пацієнта немає телефону
При реєстрації в електронній системі охорони здоров’я пацієнтів, які не мають телефону, з типом методу автентифікації пацієнта “за документами”, лікар виписує е-рецепт на “Доступні ліки” і роздруковує інформаційну довідку, яка дублює ту ж інформацію, що у е-рецепті, а також додатково код підтвердження для відпуску з аптечного закладу.
Як виглядає паперовий рецепт
У період воєнного стану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією дійсні рецепти у паперовій формі, за якими можна отримати виписані лікарські засоби в аптеці, що розташована на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією.
Паперовий рецепт – це медичний документ у паперовій формі, виписаний медичним працівником на спеціальному рецептурному бланку, виготовленому друкарським способом. Він містить таку ж базову інформацію, як і електронний, а також деяку додаткову інформацію у частині бланка нижче лінії відрізу та обов’язково засвідчується підписом та особистою печаткою лікаря, який виписав рецепт.
Детальніше про препарати, які включені в програму реімбурсації «Доступні ліки» та про те, як їх отримати, за посиланням: https://cutt.ly/TegKXqSc.
Джерело: НСЗУ
В ЕСОЗ впроваджено важливі оновлення для всіх користувачів. Серед них – окремі виправлення та покращення поточних процесів. Зміни вже доступні у вашій МІС – дізнавайтеся більше у представника вашої МІС.
Розповідаємо, що змінилося, у цьому розʼясненні ⬇️
✅ Нові МНН, ліки за якими відпускаються виключно за е-Рецептом
МОЗ України запровадило нові правила для ліків із міжнародними непатентованими назвами (МНН) налбуфін (МНН: Nalbuphine), буторфанол (МНН: Butorphanol), диналбуфіну себакат (синонімічне найменування: Dinalbuphine sebacate) – вони відпускатимуться виключно за е-рецептом.
Призначення препаратів налбуфіну здійснюється в ЕСОЗ за програмами:
✅ Виправлено помилку, яка перешкоджала вносити дані свідоцтва про народження, виданого у день народження дитини
Раніше при додаванні законного представника для дитини, яка вже була зареєстрована в ЕСОЗ, виникала помилка при внесенні даних свідоцтва про народження, що було видане у дату народження дитини.
Так останнім оновленням цю помилку було усунено – це спростить процес створення звʼязку недієздатного пацієнта із законним представником.
✅ Удосконалено процес нормалізації свідоцтв про народження
Попередньо ЕСОЗ уже враховувала частину неочевидних помилок під час верифікації даних свідоцтв про народження — наприклад, деякі схожі символи кирилицею, латиницею або римськими цифрами.
Тепер перелік автоматичних замін і правил нормалізації розширено – додано обробку нових типових помилок та видалення зайвих символів.
Завдяки цьому різниця у способі введення символів більше не впливатиме на результат верифікації, що значно зменшить кількість помилок при перевірці документів.
✅ Додано можливість реєстрації працівників немедичних спеціальностей для обліку медичного обладнання
Для того, щоб розширити перелік співробітників, які на практиці ведуть облік медичного обладнання у закладі, в ЕСОЗ стало дозволено вказувати посаду не лише зі стандартного довідника, а й у вигляді вільного тексту.
Так для того, щоб зареєструвати в ЕСОЗ фахівця із закупівель, бухгалтера чи іншого відповідального за обладнання співробітника, необхідно створити запис про співробітника з типом адміністратор (ADMIN) чи фахівець з кадрів (HR) та вказати офіційну посаду працівника текстом відповідно до штатного розпису.
Дізнавайтеся більше про оновлення у представника вашої МІС!