Про тестування адміністративного модуля для аптечних закладів (Оновлено 27.03.2019)

До переліку медичних інформаційних систем, які успішно пройшли тестування адміністративного модуля для аптечних закладів долучилася “еАптека”.

еАптека (https://pharmbase.com.ua/uk/)

ТОВ “СОФТІНФОРМ”

Код ЄДРПОУ 30633680

 

До функціоналу який тестується, входять функції реєстрації юридичної особи, реєстрації підрозділів, реєстрації користувачів, укладення договорів між аптечним закладом та Національною службою здоров’я України за програмою реімбурсації “Доступні ліки”.

 

Тестування функціоналу триває! ДП “Електронне здоров’я” запрошує розробників МІС долучитися до побудови електронної системи eHealth та надсилати свої пропозиції на [email protected] .

Також рекомендуємо
24 Жовтня 2024

В українській медицині електронне направлення (е-направлення) – одне із найбільш популярних цифрових сервісів. Так, за весь період роботи електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) в Україні створено понад 635,9 млн е-направлень. З них найбільше у Києві – 75,3 млн та Дніпровській області – 63,2 млн. Переглянути повну статистику можна на дашборді за посиланням.

Е-направлення формується лікарем в ЕСОЗ, а пацієнту, який зареєструвався у системі з номером телефону, надходить смс-повідомлення від системи з номером е-направлення. Якщо пацієнт зареєстрований в ЕСОЗ без номеру телефону – тоді інформаційну памʼятку про е-направлення можна отримати у роздрукованому вигляді або іншим способом, який узгодили лікар та пацієнт. 

Деякі пацієнти переконані, що лікар видає е-направлення на медпослуги (консультацію, аналізи чи інструментальні обстеження) до конкретного медичного закладу чи лабораторії і тому е-направлення має містити назву медичного закладу, в який пацієнт має звернутись по призначену медичну послугу. Однак це стосується лише тих випадків, коли пацієнта переводять зі стаціонару у стаціонар, а також при проведенні неонатального скринінгу новонароджених. Для всіх інших е-направлень надавач медичних послуг – не зазначається. Таким чином пацієнт самостійно обирає, де він хоче отримати послугу.

Сьогодні детальніше розкажемо, як формується е-направлення, яка інформація у ньому зазначається та як ним скористатися. 

Звертаємо увагу, що паперова інформаційна довідка видається виключно на прохання пацієнта. Надавачі медичних послуг не повинні її вимагати, адже уся необхідну інформацію можна переглянути у системі за номером е-направлення. Інфодовідка НЕ є документом. Е-направлення зберігається в ЦБД ЕСОЗ як електронний документ і перевірити його можна тільки через МІС.

Який лікар може створити е-направлення?

Е-направлення створюється лікарем, який призначив медичну послугу пацієнтові. Технічна можливість його створення наявна у лікарів закладів всіх форм власності (комунальні, державні, ТОВ, ФОП, тощо) та незалежно від їх посади чи спеціальності (хіруг, травматолог, інфекціоніст, зав. відділенням, тощо).

Е-направлення є медичним документом. Можливість призначення необхідної медичної послуги пацієнтові не залежить від наявності договору з Національною службою здоровʼя України. Тобто навіть лікар вашої улюбленої приватної лікарні може видати вам е-направлення.

Нагадуємо, що отримати е-направлення можна без наявності декларації про вибір сімейного лікаря.

Зауважимо!
Якщо лікар призначає вам консультацію, дослідження, лабораторний аналіз чи будь-яку іншу послугу, то саме він і має створити вам е-направлення в ЕСОЗ. Зазначення переліку послуг у паперовій документації чи деінде без створення е-направлення є порушенням порядку, затвердженого наказом МОЗ від 28.02.2020 № 586.
Якщо лікар спеціаліст відправляє вас за отриманням направлення до сімейного лікаря – вимагайте від нього\неї формування е-направлення одразу під час візиту.

Яка інформація зазначається в е-направленні?

Джерело фінансування

Кожне е-направлення містить інформацію про те, хто оплачуватиме надану послугу. В друкованій памʼятці це можна побачити в графі – медична програма.

Якщо в направленні зазначено – Програма державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення, то така послуга є безоплатною для пацієнта, якщо він звернеться до лікарні, яка має договір з НСЗУ. Перелік надавачів з договором можна переглянути за посиланням.

Якщо в направленні зазначено – Інші джерела фінансування медичного обслуговування, то за таку послугу сплачуватиме пацієнт, страхова компанія тощо.

Важливо!

Пріоритетно лікар має вказати програму, за якою послуги надаються безоплатно для пацієнта, тобто Програму державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Номер е-направлення

Після створення е-направлення в ЕСОЗ пацієнту надходить смс-повідомлення (якщо він зареєстрований з номером телефону) з 16-значним номером направлення у форматі “Ваше направлення: 6495-7332-1362-2361”. Детальніше про те, чому важливо вказувати актуальний номер телефону в ЕСОЗ, переглядайте тут

Як видно з прикладу – смс містить груповий номер е-направлення. Пояснюємо, що це таке.

Припустимо, що лікар призначив вам три аналізи крові, УЗД-дослідження та консультацію ендокринолога. В ЕСОЗ для фіксації таких призначень лікар створить п’ять е-направлень, але всі вони матимуть один груповий номер. Тобто при зверненні до лабораторії та при записі на консультацію достатньо назвати цей номер, а лікар чи адміністратор перевірить за цим номером інформацію безпосередньо в ЕСОЗ.

Також для зручності опрацювання друкованої памʼятки направлення вона містить штрих-код, в якому і міститься груповий номер. Працівник реєстратури чи рецепції може відсканувати його сканером за наявності, що пришвидшує обслуговування пацієнтів.

Послуга 

Коли лікар фіксує призначення, він обирає необхідну послугу з каталогу, який містить код та назву необхідної послуги. Так, наприклад та ж консультація буде мати наступний вигляд: T67002, Консультація Ендокринолога.

Однак існують випадки, коли ініціатор направлення не може однозначно визначити, яка саме послуга має бути проведена, тому він може обрати групу послуг з каталогу, а вже виконавець направлення зазначить, яку саме послугу з цієї групи було виконано.

Крім коду та назви послуги чи групи послуг, в направленні також може бути зазначено кількість таких послуг. Тобто якщо, наприклад, лікар призначає курс лікувального масажу, який складається з 15 сеансів, то лікарю не потрібно створювати 15 направлень, а достатньо створити одне та вказати необхідну кількість. 

Термін дії направлення

Скористатися медпослугою за е-направленням можна впродовж року з дня його формування. Однак варто пам’ятати, що залежно від медичних послуг деякі з них важливо зробити у визначений термін, який визначає лікар. У таких випадках термін дії самого направлення – 1 рік, але пацієнту варто зважати на той термін використання направлення, який рекомендує лікар. 

Про інші питання стосовно використання е-направлень читайте в наступних публікаціях. 

6 Січня 2023
Нагадуємо, що на сайті Міністерство охорони здоров’я України розміщено «Портал вакансій медичних працівників».
Його мета – допомогти кожному медику в пошуці роботи знайти вакансію, що йому підходить.
Ознайомитися з пропозиціями, що розміщені на порталі, можна за посиланням: https://work.moz.gov.ua
👩‍💻Від початку роботи на порталі подано понад 1000 вакансій до закладів охорони здоров’я по всій Україні.
🧑‍⚕️👨‍⚕️Портал вакансій медичних працівників є простим та зручним у використанні.
На ньому медпрацівники можуть ознайомитися з усіма наявними опціями, додатковими перевагами та можливостями працевлаштування, щоб знайти вакансію, яка відповідає їх запитам.
• Щоб знайти вакансії у бажаному регіоні України, медик-пошукач може скористатися фільтром за областю, вказавши необхідну у полі «Область».
• Заклади охорони здоров’я можна відфільтрувати за формою власності та обрати з-поміж державних, комунальних, приватних тощо.
• Вакансії можна фільтрувати і за посадою. Для цього слід вибрати необхідну посаду з випадного списку. Фільтр автоматично відсортує вакансії за запитом та видасть усі відповідні.
24 Серпня 2021
Сьогодні виповнюється 30 років Незалежності України!
Вітаємо!🇺🇦
На честь цієї визначної дати ми зібрали 30 визначних моментів в електронній системі охорони здоров’я!
1. Верховна рада України прийняла закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування”, в якому окремо зазначено необхідність розбудови електронної системи охорони здоров’я. Даний закон дав початок медичній реформі, законопроєкт підтримали 240 депутатів.
2. Електронна система охорони здоров’я працює в тестовому режимі з вересня 2017 року, коли з’явилася технічна можливість зареєструвати у системі медичний заклад, лікарів, а також внести дані декларацій пацієнтів.
3. 5 лютого 2018 року відбулася передача майнових прав інтелектуальної власності від Проектного офісу до Міністерства охорони здоров’я України.
4. 27 грудня 2017 р.- утворена Національна служба здоров’я України і Положення про неї затверджене Кабінетом Міністрів України.
5. Створено ДП «Електронне здоров’я», яке відповідає за адміністрування центральної бази даних.
6. Держава почала оплачувати медичні послуги за програмою медичних гарантій установам з 1 серпня 2018 року із застосуванням даних ЕСОЗ.
7. Затверджено регламент функціонування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, що необхідні для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги.
8. Почав діяти оновлений перелік послуг первинної медичної допомоги.
9. Запроваджено державну програму реімбурсації “Доступні ліки”.
10. Перший мільйон е-рецептів виписано протягом двох перших місяців функціонування програми реімбурсації.
11. Запуск електронних медичних записів – фундаментального функціоналу для розвитку та побудови ЕСОЗ.
12. Старт другої хвилі медичної реформи в Україні – контрактування закладів спеціалізованої медичної допомоги.
13. Побудовано комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) на ЦБД та отримано атестат її відповідності.
14. Запуск на основі медичного висновку про народження електронного свідоцтва про народження та послуг єМалятко.
15. Офіс Глобального партнерства Державного департаменту США та Інститут суспільного бізнесу та Конкордія Університету Вірджинії оголосили українську урядову програму “Доступні ліки” фіналістом нагороди 2020P3 Impact. Премія P3 Impact відзначає 5 державно-приватних партнерств, які спрямовані на вирішення нагальних проблем у сферах економічного росту та розвитку, сталого розвитку та глобального здоров’я.
16. Затверджено концепції розвитку електронної охорони здоров’я (ЕCОЗ).
17. Сформовано план заходів з реалізації концепції розвитку ЕСОЗ.
18. Впровадження електронних інструментів для сприяння протидії поширення коронавірусної хвороби.
19. Подолано вендерлок, ДП “Електронне здоров’я” отримало можливість самостійних релізів.
20. Розробка технічної документації для реалізації програми eStock.
21. Зафіксовано рекордну кількість електронних медичних записів в ЕСОЗ – аж 2 мільйони!
22. Створення та адміністрування порталу “Вакцинація від COVID-19”.
23. Відновлення роботи порталу міжнародних протоколів лікування Дуодецім.
24. Понад 30 млн 600 тисяч українців зареєстровано у системі на сьогодні.
25. Понад 24 тисячі лікарів доєднались до системи ЕСОЗ.
26. 45 міс підключено до ЕСОЗ.
27. Здійснено 500+ підключень функціоналу медичних інформаційних систем.
28. Запуск дашбордів для моніторингу стану роботи компонентів ЦБД.
29. Запуск е-лікарняних на основі електронних медичних листків тимчасової непрацездатності.
30. Розробка ковід-сертифікатів на основі даних з ЕСОЗ.
Вітаємо всіх українців зі святом! В якому б куточку світу, де б Ви не знаходились нехай завжди переповнює гордість за нашу державу, бо українець – це не просто відмітка в паспорті, а й поклик серця!
Слава Україні!💙💛
2 Липня 2022
На разі команда впровадження ЕСОЗ продовжує роботу над функціоналом, що дозволить українським лікарям вносити до електронної системи охорони здоровʼя дані про вакцинацію, що була проведена за кордоном.
📍Майбутній функціонал дозволить усім українцям, що отримали вакцинацію за кордоном, отримати COVID-сертифікат про вакцинацію в застосунку Дія.
Уже сформована необхідна нормативно-правова база та триває технічне доопрацювання перед впровадженням необхідного функціоналу.
Нагадуємо:
– З 5-го квітня 2022 року урядом було прийнято рішення щодо продовження терміну відображення COVID-сертифікатів в “Дії” – 545 днів від дати щеплення. Це дозволить українцям, які перебувають за кордоном, підтвердити наявність щеплення і завершити курс вакцинації за потреби.
– Не забувайте про обов’язкову вакцинацію. Усі українці, які перебувають у безпечному місці, можуть отримати щеплення у наступних пунктах –