На час відсутності вашого лікаря, з яким підписана декларація, адміністрація медзакладу визначає лікаря, який протягом цього часу виконує обов’язки основного лікаря.
Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?
Щоб підписати декларацію про вибір лікаря, візьміть із собою паспорт громадянина України*, РНОКПП** (ідентифікаційний код) і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.
Ні, це неможливо. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація деактивується автоматично.
Без ідентифікаційного коду декларацію можуть підписати тільки особи, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, та офіційно повідомили про це відповідні державні органи.
У паспорті таких громадян має бути відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера. У такому випадку у декларацію вносяться тільки паспортні дані.
Усі заклади первинної допомоги, які уклали договори з Національною службою здоров’я мають гарантовано та безоплатно надавати чіткий перелік послуг, затверджений Наказом МОЗ України № 504 від 19.03.2018 “Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги“
До послуг лікаря первинної допомоги належить:
- спостереження за здоров’ям пацієнта, діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів
- спостереження за хронічними хворими – 8 базових досліджень, профогляди для 7 груп ризику, рецепти на ліки, вакцинація, знеболення, видача лікарняних та інших медичних довідок
- додатково з середини 2019 року ваш лікар зможе вас направити на безоплатні аналізи, інструментальні обстеження і навіть операції одного дня у рамках програми «Безкоштовна діагностика»