Громадяни інших країн, які на законних підставах проживають в Україні мають право підписати декларацію та отримувати безкоштовну медичну допомогу. При реєстрації їм необхідно мати посвідку на постійне проживання в Україні
Чи можуть іноземці, які на законних підставах проживають в Україні, підписати декларацію з лікарем?
Сімейний лікар може обслуговувати дорослих та дітей, терапевт лише дорослих, педіатр лише дітей до 18 років.
Медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах для всіх пацієнтів безоплатні. До червня 2019 року включно всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу. Але навіть після цього пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».
Водночас сімейний лікар може запропонувати пацієнтові укласти з ним декларацію. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів – порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
http://moz.gov.ua/article/reform-plan/chi-budut-poslugi-simejnih-likariv-terapevtiv-i-pediatriv-bezoplatni-z-2019-roku—
Підписати декларацію для дитини може один з батьків. Він має взяти з собою:
- свої документи (паспорт, ідентифікаційний код)
- свідоцтво про народження дитини
- мобільний телефон.
За дітей до 14 років лікаря обирають батьки. Підписати декларацію для дитини може один з батьків. Батько або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, код), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон.