Всеукраїнський Форум Україна 30

18 травня відбувся другий день Всеукраїнський Форум Україна 30, який ініційований задля актуалізації критично важливих для українського суспільства питань.
Під час форуму відбулась панельна дискусія на тему: «Цифрова трансформація охорони здоров‘я», у якій взяли участь представники Офісу Президента, Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я України, ДП «Електронне здоров’я» медичних інформаційних систем та донорських організацій.
Юлія Соколовська, заступниця керівника Офісу Президента України під час виступу зазначила: «Багато ресурсів були спрямовані на розвиток діджитал-системи охорони здоров’я. Якщо ми подивимося на Європейський Союз, то там з першого квітня 2021 року створена нова агенція, яка займається питаннями діджиталізації системи охорони здоров’я. Це тенденція у всьому світі».
«Будь-які рішення, вони можуть бути впроваджені, написані, закуплені, придумані, але якщо вони не мають підтримки у суспільстві або не має відповідного медичного персоналу, який цим володіє, – вони не будуть працювати. І з такими питаннями ми стикаємося щодня. Минув рік і в системі не було людей, які цим займалися. В нас була Національна служба здоров’я України, яка має відповідний фах, кваліфікацію, було Державне підприємство «Електронне здоров’я», яке і зараз є і в якому були питання по фінансуванню, було майже без політичної команди МОЗ, ми майже не розуміли куди рухатись. Та незалежно ні від чого, шлях на розвиток системи вже закладений», – Ярослав Кучер, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації під час дискусії, охарактеризував виклики, які спіткали команду впровадження на початку пандемії COVID- 19 .
«Зараз Центральна база даних- це не лише сховище цінної інформації, це ще й 300 сервісів, 100 000 активних користувачів і 31 мільйон декларацій. Щосекунди ми отримуємо близько 300 запитів до центрального компонента. Ні для кого не секрет, що минулого року були значні виклики, та ми з командою змогли подолати їх усі та налагодити співпрацю з усіма партнерами. Ми зробили рейки, на яких система ЕСОЗ може злагоджено розвиватись. На сьогодні, ДП «Електронне здоров’я» не лише адміністратор ЦБД, а й потужна проєктна команда, що розробляє проєкти для ЕСОЗ»,- наголосив Alexandr Yemets , ВО генерального директора ДП «Електронне здоров’я».
«Коли ми долучались до розвитку системи eHealth та аналізували міжнародний досвід, дійшли висновку, що двокомпонентна модель справді унікальна. eHealth – це справді українське чудо» – наголосив Oleg Svientukh, керівник проєкту «Підтримка розвитку інфраструктури eHealth в Україні» за фінансування USAID, БО 100%Життя.
Дякуємо організаторам Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Цифровізація» за запрошення, а також усім учасникам за конструктивну дискусію. Сьогодні вся Україна чекає на ефективні, прозорі та зручні електронні сервіси: від органів державної влади до місцевого самоврядування, від керівників медичних закладів до науковців, від лікарів до пацієнтів. Ми всі працюємо над тим, щоби наша система охорони здоров’я була сучасною, цифровою, високоефективною, а головне – орієнтованою на пацієнта.
І все обов’язково буде eHealth! Діджиталізуймося!
Також рекомендуємо
23 Лютого 2021
Нещодавно відбулась онлайн-конференція “Davos Agenda” Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), у якій взяли участь керівники держав та представники бізнесу. Однією з ключових тем форуму стала цифрова трансформація охорони здоров’я та її роль у посиленні доступу до медичної допомоги.
На форумі презентували 3 сучасних кейси у сфері цифрового здоров’я, вирішення яких змінить сучасні погляди на медицину:
✅ Пандемія COVID-19 показала, що частину звичних консультацій можуть замінити консультації в онлайн форматі.
Замість того, щоб повертатися до традиційної моделі надання медичної допомоги, після пандемії, важливо продовжувати розвивати телемедицину. Розвиток телемедицини створить стабільність для пацієнтів у короткостроковій і довгостроковій перспективі та підвищить готовність до будь-яких майбутніх викликів.
✅ Забезпечення стабільної медичної допомоги.
Завдання, які необхідно вирішити всім країнам для забезпечення стійкої моделі охорони здоров’я — побудова єдиної IT-інфраструктури, що пов’язує усіх учасників ринку, а також завдяки ефективним комунікаціям підсилює впровадження технологій.
✅Технології дозволяють підвищити доступність медичної допомоги в країнах з низьким рівнем доходу.
Багато з них вже випереджають решту світу в масштабуванні моделей цифрової допомоги.
Наприклад, в Нігерії додаток для смартфонів на основі штучного інтелекту вже використовується для точної діагностики асфіксії при народженні, яка часто не діагностується і не лікується. У Бразилії одна з перших інтегрованих національних платформ штучного інтелекту передбачає спалаху денге за 30 днів до їх виникнення.
2 Квітня 2021
Вчора відзначився рік, як у системі охорони здоров’я відбулись істотні зміни. Уже рік, як усі заклади охорони здоров’я мають змогу отримувати кошти за надані послуги згідно з програмою медичних гарантій.
Відповідно усі лікарі медичної допомоги мають змогу реєструватись як фізичні особи підприємці.
Щоб здійснювати лікарську практику, лікар-ФОП повинен одночасно знаходитись в реєстрі фізичних осіб підприємців, реєстрі ЕСОЗ та мати укладений договір з НСЗУ.
1) В першу чергу для реєстрації приватної практики лікаря, слід подати у центр надання адмінпослуг документи: паспорт, ІПН і заяву, в якій вказати КВЕД «Загальна медична практика» (86.21). Відразу після отримання відповідного свідоцтва варто зареєструватись в органах податкової служби.
2) Далі потрібно орендувати приміщення, яке відповідає вимогам Державних будівельних норм України “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я ДБН В.2.2-10-2001” та встановленим санітарним нормам- https://bit.ly/2PNaztS
3) У закупці обладнання слід орієнтуватись на затвердженні Міністерством охорони здоров’я норми приблизного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які надають первинну медичну допомогу.
4) Згідно з постановою кабінету Міністрів України слід отримати ліцензію ведення медичної практики – https://bit.ly/3mdWNwp
5) Тепер лікар-ФОП може реєструватись в системі ЕСОЗ. Відповідно до інструкцій системи потрібно мати наступні дані:
інформацію про себе як про ФОП (ЄДРПОУ);
особисті дані (паспортні дані, ІПН, контактний телефон, адресу електронної пошти);
дані про ліцензію на медичну практику. Потім накласти свій кваліфікований електронний підпис (теперішня назва ЕЦП).
6) Після цього важливо зареєструвати себе, як лікаря в системі ЕСОЗ.
Відповідно лікар уже може використовувати необхідний функціонал. Це виконується в електронній системі охорони здоров’я з використанням МІС.
7) Лікар-ФОП теж підключає медичну інформаційну систему. Важливо обрати МІС, яка підключена до системи ЕСОЗ. Перевірити це ви можете за посиланням – https://bit.ly/34A4KmL
Як організувати роботу лікарям-ФОП детальніше за посиланням – https://bit.ly/32XNl91
8 Вересня 2020

“Для всіх користувачів системи eHealth є чудові новини, адже ми провели певні дії, що дають змогу системі працювати стабільно і забезпечили її на осінь необхідними ресурсами. Перерозподілили 7,1 млн грн на послуги дата-центрів. У процесі узгодження 13,3 млн грн на адміністрування і забезпечення додатковими ресурсами дата-центрів: цього вистачить більше ніж до кінця року, щоб система була повністю забезпечена необхідними ресурсами. Також зможемо коригувати ці кошти і в разі навантаження можемо збільшити кількість ресурсів, стабілізувати роботу центрального компонента eHealth”, – зауважив під час ранкового брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Yaroslav Kucher.
Окрім цього, Ярослав Кучер повідомив, що міністерство відправило на узгодження проекти порядку ведення реєстру медичних висновків і формування медичних висновків про народження.
7 Березня 2019

ДП “Електронне здоров’я” повідомляє про успішне проведення тестування адміністративного модуля для аптечних закладів.

До функціоналу, який тестувався, входять функції реєстрації юридичної особи, реєстрації підрозділів, реєстрації користувачів, укладення договорів між аптечним закладом та Національною службою здоров’я України за програмою реімбурсації “Доступні ліки”.

Інформаційні системи, які першими пройшли тестування успішно:

1. “MedCard Plus” (https://mcplus.com.ua/)
Оператор МІС ПП “Технет-Сервіс” (ЄДРПОУ 35246042)

2. “nHealth” (https://ehealth.vikisoft.kiev.ua/)
Оператор МІС ТОВ “РОЯЛ ІНТЕГРАЦІЯ” (ЄДРПОУ 38688685)

Нагадуємо, що тестування та підключення нових систем триває. Якщо ви розробник МІС або АІС та бажаєте підключитися до ЦБД eHealth – надішліть свою пропозицію на [email protected]