


Міністерство охорони здоров’я України та ДП “Електронне здоров’я” розширюють співпрацю з Медичними інформаційними системами.
Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер на зустрічі представників Міністерства охорони здоров’я з Асоціацією МІС.
“Ми глибоко цінуємо вашу відданість справі, ваш досвід та експертизу. Особисто я вважаю, що саме МІСи є реальним драйвером діджиталізації медицини в Україні.”, – зауважив Ярослав Кучер.
Учасники зустрічі обговорили подальші плани розвитку ринку, взаємодії МІС з ДП “Електронне здоров’я”, можливості допомоги Міністерства ринку, а також узгодження концепції впровадження системи eHealth в Україні.
Дякуємо всім за плідну зустріч, попереду у нас чимало роботи!
🔈 Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров’я Ярослава Кучера за 3 липня:
▪️ Система eHealth базується на принципі державно-приватного партнерства. В його основі лежать Медичні Інформаційні Системи – це “передова” діджиталізації медицини – це перша ланка взаємодії з eHealth. Медичні інформаційні системи розробляються приватними компаніями та надають сервіси для усіх типів користувачів: пацієнтів, лікарів, керівництва закладу, а також для аптечних закладів. Це приклад успішної співпраці держави та приватного сектору. Робота МОЗ направлена на максимальну підтримку українських розробників.
▪️ МІС впроваджують широкий функціонал, необхідний закладам охорони здоров’я, оскільки спрямований на забезпечення потреб в даних для програм медичних гарантій: е-декларації, е-рецепти, е-направлення, електронні черги, онлайн-записи та консультації та ін.
▪️ МІСи, що їх наразі впроваджує МОЗ, надають широкий спектр послуг для всіх категорій своїх клієнтів: як “вузькопрофільні” системи, які, до прикладу, обслуговують тільки заклади первинної медичної допомоги, так і ті, що розробляють сервіси і для аптек, і для медзакладів і пацієнтів, і для лабораторій водночас.
▪️ На сьогодні в Україні: 29 МІС – забезпечують роботу на первинній ланці, 30 МІС – на вторинній ланці, 15 МІС – співпрацюють з аптечними закладами. Регулярно до eHealth підключаються нові системи – лише упродовж 2019-2020 приєдналося 20+ МІС.
▪️ Важливий проєкт, над яким працює МОЗ, це – е-направлення. Це ще один крок до подолання паперизації та забезпечення комфорту пацієнтів та оптимізації процедури лікування.
▪️ МОЗ активно надає рекомендації та технічну підтримку для оптимізації процесу встановлення та використання МІС.
ДП “Електронне здоров’я” та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України знаходяться на фінальній стадії підтвердження відповідності комплексної системи захисту інформації системи eHealth!
На минулому тижні eZdorovya спільно з ДССЗЗІ узгодили оновлені загальні технічні вимоги до медичних та аптечних інформаційних систем для підключення до центральної бази даних системи eHealth.
У майбутньому МІС, що підключені до eHealth, будуть перевірятися на відповідність зазначеним технічним вимогам, що є одним із важливих кроків у забезпеченні захисту інформації у всьому середовищі eHealth.
Електронна система охорони здоров’я має складну систему захисту, яка постійно розвивається та оновлюється. Підтвердження відповідності побудованої КСЗІ, поряд з іншими заходами, які здійснюються командою eZdorovya (моніторинг, penetration testing, залучення міжнародних спеціалістів, тощо), є запорукою безпечної та надійної роботи електронної системи охорони здоров’я.