


Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Yaroslav Kucher за 25 червня:
▪️ МОЗ спільно з НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” та Міністерством цифрової трансформації продовжує розвивати електронну систему eHealth, щоб на основі актуальних і точних даних розробляти більш ефективні рішення у сфері охорони здоров’я. Сьогодні система активно наповнюється даними, які, зокрема, є основою для здійснення епідеміологічних заходів.
▪️ Захищені актуальні медичні дані — це пріоритетне завдання МОЗ. Україна для впровадження електронної системи eHealth використовує найкращі світові практики.
▪️ Система eHealth дозволяє, зокрема, забезпечити прозорість фінансування системи охорони здоров’я, зменшити адміністративне навантаження на лікарів, депаперизацію в медичній сфері, розробку та впровадження нових медичних інформаційних систем, створення простору для інновацій.
▪️ Щогодини в eHealth надходить близько 30 млн запитів. Це велике навантаження на систему. МОЗ працює над пришвидшенням її роботи.
▪️ На сьогодні в системі зареєстровано 23 434 лікарів первинної медичної допомоги, 95 314 лікарів-спеціалістів, 110 116 сестринського персоналу, 42 315 іншого медичного персоналу. В систему інтегровано укладання електронних декларацій з сімейними лікарями, виписку рецептів, медичні направлення, статистику щодо хворих на коронавірусну тощо.
▪️ МОЗ разом з Міністерством цифрових трансформацій працює над інтеграцією системи eHealth в портал та додаток “Дія”, в тому числі для того, щоб зробити можливим укладання електронних декларацій онлайн, без візиту до лікаря.
Уже більше 19,5 мільйонів українців обрали свого лікаря. ДП “Електронне здоров’я”, що разом з партнерами розробляє технічний функціонал eHealth, вдячне за висловлену довіру користувачів. Такий результат за півроку є спільною заслугою команд, які займаються впровадженням eHealth в Україні. Впроваджуючи систему eHealth, Україна вже увійшла до світової спільноти Global Digital Health Partnership, як її рівноправний учасник, досвід якого цікавий багатьом країнам світу.
ДП “Електронне здоров’я” є основним розробником технічного ядра eHealth в Україні. eHealth — електронна система охорони здоров’я, що дозволяє ефективно розподіляти бюджетні кошти на оплату медичних послуг. Система eHealth складається з:
Міністерство охорони здоров’я регулює впровадження eHealth на нормативно-правовому рівні. Національна служба здоров’я України аналізує дані з метою прогнозування та оперування Програмою медичних гарантій, в тому числі з метою оплати вартості послуг медзакладам.
З моменту офіційного створення ДП “Електронне здоров’я” в грудні 2017 року через збіг у назві саму систему eHealth часто асоціювали з ДП “Електронне здоров’я”, що не зовсім так. Адже система eHealth складається з декількох учасників, в тому числі ДП “Електронне здоров’я”. Тому, аби уникнути подібних неточностей у визначенні — хто є хто в системі eHealth, — Державне підприємство “Електронне здоров’я” використовуватиме новий бренд — eZdorovya. Це домопоже ДП “Електронне здоров’я” (eZdorovya) ефективніше взаємодіяти з користувачами, серед яких мільйони українців, представники бізнесу, розробники інформаційних систем та технологічні стартапи, які мають намір працювати з медичними даними.
“Ми будемо комунікувати з користувачами і всіма стейкхолдерами під брендом “eZdorovya”. Система eHealth впроваджується спільними зусиллями всіх партнерів. eZdorovya забезпечує технічну можливіcть функціонування eHealth як її адміністратор, що від імені держави займається розробкою та впровадженням технологій”, — заявляє прес-служба державного підприємства “Електронне здоров’я”.
Наразі eZdorovya займається впровадженням масштабного інноваційного IT-рішення в медичній сфері — розробкою медичної картки пацієнта та низки інших важливих модулів. За підтримки світової eHealth-спільноти команда eZdorovya розробляє електронний рецепт, електронне направлення та інші сервіси. Всі вони дозволять кожному користувачеві отримати необхідну медичну інформацію без паперової рутини. Також eZdorovya збиратиме дані для розробки аналітичних і статистичних матеріалів та вироблення ефективних рішень у сфері охорони здоров’я.
Цю та іншу інформацію можна буде знайти на оновленому сайті eZdorovya: https://www.facebook.com/ezdorovya
Якщо у вас є загальні питання щодо функціонування системи eZdorovya, напишіть на адресу: [email protected]lth.gov.ua
Джерело: moz.gov.ua
Як зареєструватись звичайному лікарю в системі еHealth ми розповідали вже багато разів, а що ж робити якщо лікар-ФОП?
Самозайнятий лікар має одночасно знаходитись в реєстрі фізичних осіб підприємців, реєстрі eHealth та мати укладений договір з НСЗУ.
Щоб зареєструватись в системі eHealth. Відповідно до інструкцій системи потрібно мати такі дані:
🔵 інформацію про себе як про ФОП (ЄДРПОУ);
🔵 особисті дані (паспортні дані, ІПН, контактний телефон, адресу електронної пошти);
🔵 дані про ліцензію на медичну практику. Потім накласти свій кваліфікований електронний підпис (теперішня назва ЕЦП).
Після цього важливо зареєструвати себе, як лікаря в системі eHealth.
Тепер лікар-ФОП може підписувати декларації з пацієнтами. Це виконується в електронній системі охорони здоров’я з використанням МІС.
Лікар-ФОП теж підключає медичну інформаційну систему. Важливо обрати МІС, яка підключена до системи eHealth.
Перевірити це ви можете за посиланням –https://bit.ly/34A4KmL
Також потрібно визначитись, до якого лікаря направити пацієнта, у випадку якщо йому потрібна спеціалізована медична допомога. Лікар може обрати лікарню або може об’єднатись з кількома лікарями і створити об’єднання ФОП для зручності своїх пацієнтів. Проте, кожен пацієнт самостійно обирає заклад та лікаря.
Детальна інструкція як відкрити лікаря ФОП –https://bit.ly/32XNl91