Регламентні роботи в системі eHealth!

Команда eZdorovya взяла участь у заході DigitalMed, який об’єднав усіх представників системи охорони здоров’я державного та приватного сектору.
В.о. генерального директора eZdorovya Андрій Сучик виступив разом зі спікерами EdenLab та НСЗУ у спеціальному форматі, присвяченому eHealth.
Ключові моменти обговорення:
- Ми будуємо єдиний інформаційний простір у сфері охорони здоров’я.
- Концепція подальшого впровадження та розвитку електронної системи eHealth знаходиться на стадії активної розробки та погодження відповідно до політичного контексту.
- Використання міжнародних стандартів HL7 FHIR – один із маркерів дійсно сучасної інформаційної архітектури світового рівня.
- Інформатизація первинної медичної допомоги за 1,5 роки – кейс успішного втілення державно-приватного партнерства в eHealth.
- Наша наступна ціль – залучення бізнесу до побудови централізованих інформаційних систем.









Наразі, все менше в світі почали говорити про коронавірусну хворобу, але темпи приросту в Україні досі вражають. Сьогодні зафіксували рекордну кількість захворювань за час карантину.
Більшість населення відчувають на собі наслідки карантину, ізоляції, вплив фейкових новин, переживають за здоров’я та благополуччя своє та своїх близьких.
Пропонуємо вашій увазі нові електронні сервіси, яким ви можете скористатись, не виходячи з дому.
📱В засобах масової інформації та соціальних мережах можна зустріти велику кількість фейків та міфів про COVID-19. Міфи – одне з серйозних перешкод, що заважають боротьбі з COVID-19. Завжди важливо користуватись перевіреними джерелами у пошуку інформації. Європейське регіональне бюро Всесвітньої організація Охорони здоров’я та фонд Юнісеф запустили нового чат-бота HealthBuddy. Бот відповість на ваші запитання та поділиться з вами актуальною інформацією про COVID-19. Переходьте за посиланням та знайомтесь з HealthBuddy – https://bit.ly/31XMlQ2
📱 Смартфон у вашій руці може стати ключем до вимірювання вашого психічного здоров’я. Американські дослідники розробили мобільний додаток PROSIT, який може визначати такі стани тривоги чи депресії залежно від того, як ви користуєтесь своїм телефоном. У додатку також відстежуються фізичні вправи, сон, частота дзвінків та музичні вподобання. Наприклад, ваша швидкість і сила набору тексту можуть натякати на емоційно заряджений стан.
Також користувачам пропонується пройти 90-секундний тест, що описує найбільш хвилюючу частину тижня та самостійно повідомити про свої почуття за п’ятибальною шкалою. Близько 300 людей наразі тестують PROSIT, приблизно половина з яких – пацієнти. Більше про додаток за посиланням – https://bit.ly/313Ea5w
📱Додаток Vocalis Health за допомогою штучного інтелекту (ШІ) визначає стан пацієнта відповідно до голосових маркерів щодо різних захворювань (респіраторні, кардіологічні чи хвороби, пов’язані з поведінковими розладами, такі як депресія). У додатку можна дізнатись про вплив хвороб на голосові маркери та проаналізувавши голос більш детально ніж що чує людське вухо. Більше про додаток за посиланням- https://bit.ly/31bxjXX
❗︎Важливо пам’ятати, що у міру поширення та ускладнення ситуації з коронавірусом у світі почало з’являтися дедалі більше випадків шахрайства у різних сферах життя. Наприклад, після нещодавніх подій, пов’язаних зі скаргами користувачів щодо злоякісних програм, Google Play та App Store почали ретельно перевіряти та блокувати всі програми на тему коронавірусної інфекції, які було завантажено підозрілими джерелами.
Експерти з кібербезпеки радять не користуватись неофіційними посиланнями на додатки чи завантажувати їх поза Google Play та App Store.
Бережіть себе, мийте руки, користуйтесь електронними сервісами – це допоможе уникнути великого скупчення людей і можливості перебування у зоні ризику.